Zoeken
Zoeken kan via de modus 'eenvoudig zoeken' (één veld) of uitgebreid via 'geavanceerd zoeken' (meerdere velden). Zo kan je bv. zoeken op een combinatie van een auteursnaam (auteur), een jaartal (jaar) en een documenttype.
Boekenmand
Nuttige resultaten kan je aanvinken en toevoegen aan een mandje. De inhoud hiervan kan je exporteren of afdrukken (naar bv. PDF).
RSS
Op de hoogte blijven van nieuw toegevoegde publicaties binnen uw interessegebied? Dit kan door een RSS-feed (?) te maken van jouw zoekopdracht.
nieuwe zoekopdracht
Onderzoek naar de verspreiding en de typologie van ecologisch waardevolle waterlopen in het vlaamse gewest : deel 1 : het denderbekken
(1991). Onderzoek naar de verspreiding en de typologie van ecologisch waardevolle waterlopen in het vlaamse gewest : deel 1 : het denderbekken. AMINAL: Brussel. 47 pp.
|
| Trefwoorden |
Countries > Developed countries > Benelux > European union countries > Oecd countries > Western europe > Belgium Ecology Hydrographic features > Physiographic features > Rivers Resource management > Water management
|
| Abstract |
De voornaamste doelstelling van deze studie is een inventaris maken van de nog resterende waardevolle waterlopen in Vlaanderen, zodat deze gevrijwaard kunnen worden voor de toekomst. Daarnaast worden er voorstellen geformuleerd om een aantal verloren natuurwaarden terug te herstellen. Hierbij wordt ernaar gestreefd om planten en dieren die voorheen in onze waterlopen van nature voorkwamen terug levenskansen te geven. Hiertoe worden er over heel Vlaanderen en per stroomgebied zoveel mogelijk gegevens verzameld, niet alleen over de waterkwaliteit maar ook over de beekstructuur en de levensgemeenschappen in en om de beek. De kwaliteitsgegevens worden dan samengevat en weergegeven op kaarten. De tweede doelstelling van de studie beoogt een indeling of typologie te maken van de waterlopen in het Vlaamse gewest en het opstellen van een referentiekader. Hierin wordt beschreven hoe de beek er van nature uit zou zien, zowel voor wat de watersamenstelling, de beekstructuur als de levensgemeenschappen betreft. Dit is belangrijk om goed te kunnen inschatten of men bij het herstellen van de waterloop in zijn natuurlijke staat in de goede richting werkt en hoever het herstel gevorderd is. |
IMIS is ontwikkeld en wordt gehost door het VLIZ.