Zoeken
Zoeken kan via de modus 'eenvoudig zoeken' (één veld) of uitgebreid via 'geavanceerd zoeken' (meerdere velden). Zo kan je bv. zoeken op een combinatie van een auteursnaam (auteur), een jaartal (jaar) en een documenttype.
Boekenmand
Nuttige resultaten kan je aanvinken en toevoegen aan een mandje. De inhoud hiervan kan je exporteren of afdrukken (naar bv. PDF).
RSS
Op de hoogte blijven van nieuw toegevoegde publicaties binnen uw interessegebied? Dit kan door een RSS-feed (?) te maken van jouw zoekopdracht.
nieuwe zoekopdracht
Fascinerend leven: Markante figuren en ideeën uit de geschiedenis van de biologie
Van Speybroeck, L.; Braeckman, J. (Ed.) (2013). Fascinerend leven: Markante figuren en ideeën uit de geschiedenis van de biologie. Academia Press: Gent. ISBN 9789038220376. 614 pp.
Is gerelateerd aan:Braeckman, J.; Van Speybroeck, L. (2022). Fascinerend leven: Een geschiedenis van de biologie. Tweede, gewijzigde, editie. Academia Press: Gent. ISBN 978 94 014 7854 0. 742 pp., meer
|
| Beschikbaar in | Auteurs |
VLIZ: Biology and ecology (General) [100829]
|
| Auteurs | | Top |
- Van Speybroeck, L., redacteur
- Braeckman, J., redacteur
|
|
|
| Abstract |
De voorbije decennia is de aandacht voor biologie, zowel in de wijsbegeerte, de geschiedenis als in andere disciplines, sterk gestegen. De biologie wordt nu al de wetenschap van de 21ste eeuw genoemd. De filosofie van de biologie werd een volwaardige wijsgerige discipline en belangrijke biologen en wetenschapshistorici gaven de geschiedenis van de biologie de plaats die ze verdient. Dit boek bundelt 22 teksten over telkens een of meerdere kernfiguren: van Aristoteles en Galenus tot Charles Darwin en Francis Crick; van René Descartes en Gregor Mendel tot Niko Tinbergen en Rachel Carson. Aandacht gaat uit naar de ontwikkeling van hun natuurwetenschappelijk denken en hoe zich dit verhoudt ten opzichte van de toen heersende denkbeelden. Vier wetenschappers reflecteren tot slot over het heden en de toekomst van de biologie. De samenstellers van dit boek delen een gemeenschappelijke belangstelling voor zowel de wetenschappelijke, filosofische als historische aspecten van de biologie. Lien Van Speybroeck behaalde een doctoraat aan de Universiteit Gent met een proefschrift over de filosofische aspecten van de epigenetica. Johan Braeckman specialiseerde zich in Charles Darwin en de evolutietheorie, en doceert onder meer geschiedenis van de biologie aan de Universiteit Gent. |
IMIS is ontwikkeld en wordt gehost door het VLIZ.