Over het archief
Het OWA, het open archief van het Waterbouwkundig Laboratorium heeft tot doel alle vrij toegankelijke onderzoeksresultaten van dit instituut in digitale vorm aan te bieden. Op die manier wil het de zichtbaarheid, verspreiding en gebruik van deze onderzoeksresultaten, alsook de wetenschappelijke communicatie maximaal bevorderen.
Dit archief wordt uitgebouwd en beheerd volgens de principes van de Open Access Movement, en het daaruit ontstane Open Archives Initiative.
Basisinformatie over ‘Open Access to scholarly information'.
[ meld een fout in dit record ] |
![]() |
Plastic Pirates – Go Europe! Belgium (Phase 2) |
Overkoepelend project: Plastic Pirates - Go Europe!, meer Acroniem: Plastic_Pirates_BE Periode: November 2023 tot Oktober 2027 Status: Gestart |
|
Instituut | Top |
|
Abstract |
Het doel van de Plastic Piraten in België (VLIZ) is het opzetten en beheren van een lokaal langetermijnprojectpartnerschap tussen VLIZ-experts en plaatselijke scholen voor het observeren van zwerfvuil in rivier- en kustwateren. Dit omvat het leiden van training van leerkrachten en bemonsteringscampagnes met lokale scholen, gesynchroniseerd met andere Belgische en Europese partners, om beheren van gegevensvalidatie en -indiening (open toegang), en het coördineren van lokale gegevensanalyse en communicatie taken. Het project verzamelt gegevens om beleidsmakers en het publiek te informeren over plasticvervuiling en biedt educatief materiaal om leerkrachten te helpen dit te integreren in hun curricula. |
Top | Instituut |